Czy zostaniesz moim świadkiem – jak zapytać o to w oryginalny sposób?

Na świadka wybiera się przeważnie bliską osobę. Jest to najczęściej brat lub kuzyn, którzy mogą zostać świadkami, ze względu na tą samą wiarę i otrzymany sakrament bierzmowania. W przypadku ślubu kościelnego, cywilnego czy konkordatowego, istotną kwestią jest fakt ukończenia przez świadka 18 roku życia i przedłożenie dowodu osobistego. Poza formalnościami, wybór świadka powinien być kierowany jego zaradnością i umiejętnością pomocy podczas ceremonii ślubu i wesela. Kiedy nie posiada się mężczyzny w rodzinie, który mógłby sprostać takiej roli, wówczas w grę wchodzą także przyjaciele. Jak zatem zadać pytanie do świadka, aby zgodził się towarzyszyć w ten jakże ważny dzień ślubu?

Prośba o świadkowanie – jak to zrobić?

Zapytań o świadkowanie może być wiele. Każdy inaczej podchodzi do kwestii prośby o świadkowanie. Jest to zarówno stresująca kwestia dla pytającego, jak i proszącego o pomoc w tej sprawie. Rzadko kiedy ma się okazję zostać świadkiem na ślubie i nie często taki ślub się zawiera. Nic zatem dziwnego, że obie strony odczuwają stres związany z tak ważną chwilą, ponieważ dla obu stron kwestia zobowiązań i zadań ślubnych jest czymś nowym. Kiedy już dochodzi do momentu zawarcia związku małżeńskiego, zarówno Panna Młoda jak i Pan Młody są postawieni przed decyzją wybrania świadków. Wybór odpowiednich osób jest istotny, ponieważ świadek to prawa ręka Pana Młodego, a świadkowa to prawa ręka Panny Młodej. To oni będą wspierać podczas uroczystości, wesela i zorganizują wieczór panieński oraz kawalerski. Pytanie zadane od niechcenia, będzie dosyć niestosowne, szczególnie ze względów jak wiele obowiązków na świadków czeka. Dlatego też, pudełko z prośbą o świadkowanie lub balon w kartonie dostarczony pod drzwi świadka, utrzymuje formę szacunku skierowaną do zaproszonej na świadka osoby. Paczka z balonami zapewnia oryginalność przekazu i zdecydowanie ułatwia pytanie: Czy zostaniesz moim świadkiem?

prośba o świadkowanie dla świadka

Zapytanie w istnie męskim stylu

Prośba o bycie świadkiem w kolorze czarnym i z transparentnym balonem wyskakującym z pudełka, zachwyci nawet najbardziej zatwardziałego mężczyznę. Panowie uwielbiają elegancką czerń. Kiedy na powierzchni balonu świadek odczyta napis “(Imię), Czeka Nas Mega Kac! Będziesz moim świadkiem?” – taka wersja przekona niejednego Pana do towarzyszenia swojemu bratu lub przyjacielowi na nowej drodze życia. Już po otwarciu przesyłki, odbiorca zacznie planować wieczór kawalerski z rozmachem, a podczas ślubu zaplanuje niezapomniane oczepiny. Spersonalizowany napis można uzupełnić także dodatkami. Szampan Piccolo dołączony do przesyłki będzie ciekawym uzupełnieniem zapytania. Umożliwi także oblewanie nowej, przyszłej roli. Wersja balona transparentnego z czarnym konfetti w środku i dedykowanym napisem na jego powierzchni, dla wielu Panów stanie się formą zaproszenia, którą będą chcieli podzielić się ze światem. Zdjęcia na instagram lub facebook z oznajmieniem wszystkim, że dany Pan otrzymał rolę świadkowania na ślubie, jest w tej kwestii gwarantowany.

balon dla świadka

Pudełko z prośbą o świadkowanie

Chcąc utrzymać bardziej oficjalną i stonowaną wersję zapytania, można wybrać balon z helem w kształcie niebieskiej gwiazdy. Na jej powierzchni znajduje się napis “(Imię) Czy zostaniesz moim świadkiem?” Wersja sprawdzi się zarówno dla brata jak i przyjaciela, a dołączone zdjęcie narzeczeństwa, które zaprasza świadka na swój ślub w roli prawej ręki przy ołtarzu, będzie dodatkową zachętą i elementem, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Dla smakoszy, do przesyłki można dołączyć także czekoladki Merci, a jak wiadomo słowo “Merci” oznacza – “Dziękuje”. Tak dostarczona przesyłka balonowa otrzyma wówczas kilka funkcji – zapytania, zachęcenia i podziękowania za pozytywne rozpatrzenie zapytania.

Jak zapytać brata o zostanie świadkiem na ślubie?

Znając swojego brata od urodzenia, można zadać mu pytanie mniej oficjalnie. Jednak, aby zachować ciekawszą formę i nie rzucić pytania, ot tak, przesyłka balonowa ze złotym balonem w kształcie gwiazdy oraz personalizowanym nadrukiem “(Imię) Będziesz moim drużbą?”, zastąpi nawet najlepszą kartkę. Złoty balon otoczony dekoracyjnym białym papierem można uzupełnić bilecikiem, gdzie zawarty zostanie dzień, miesiąc i rok przewidywanego ślub. Na bileciku można ująć również dodatkowy wierszyk lub informacje co do lokalizacji wesela, kościoła, w którym będzie realizowany ślub, lub rozpisać listę zadań dla świadka, która ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Kiedy przyszły świadek otrzyma taki mini planer na bileciku, będzie w stanie samodzielnie zdecydować czy sprosta oczekiwaniom i swojej nowej roli. Ponadto, mini planer okaże się szczególnie pomocny dla osób, które nigdy nie świadkowały, albo w ogóle nie uczestniczyły w żadnym ślubie. Nie zawsze ma się taką możliwość, szczególnie kiedy w rodzinie brak jest osób w wieku zamążpójścia, lub nie posiada się znajomych, którzy są w stanie zaprosić na ślub i wesele. Lista podpowiedzi czym zajmuje się świadek, umieszczona na bileciku dostarczonym do przesyłki balonowej, okaże się zdecydowanie trafionym prezentem. Po otrzymaniu takiej niespodzianki, ciężko jest odmówić nowej ślubnej roli.