Dzień Ojca – cytaty na bilecik, życzenia dla Taty

Życzenia na Dzień Ojca to niemały orzech do zgryzienia. Panowie rzadko kiedy pokazują swoje uczucia. Wybór życzeń, które odmienią męską pokerową postawę, nie należy do najłatwiejszych. Nie znaczy to jednak, że nie jest niemożliwy. Z pomocą dodatków można zapewnić Ojcu życzenia, które wyzwolą w nim masę pozytywnych i wylewnych uczuć. Jak to zrobić? Jakie życzenia mogą złamać tą chłodną męską pozę, aby na twarzy każdego Taty ukazała się namiastka wzruszenia, radości, zabawy, czy nowe chęci do działania? Na pomoc idą w tym przypadku bileciki dołączane do przesyłek balonowych. Oryginalny cytat zamieszczony na ich powierzchni będzie uzupełnieniem życzeń na wybranym modelu balona. Ponadto, to świetny dodatek będący pamiątką na długie lata, kiedy balon straci już swoją świetność. Dlaczego warto wybrać bilecik do balona i umieścić na nim ciekawy cytat lub życzenia?

Pomysłowe życzenia dla Taty

Życzenia dla Taty nie muszą kończyć się na słowach “Wszystkiego najlepszego” lub “Spełnienia marzeń”. Czyż nie inaczej brzmiałyby życzenia typu “Rodzicielstwo jest jak składanie prześcieradła z gumką. Nikt nie wie, jak to poprawnie zrobić, ale każdy ma na to swój własny sposób” lub “Nie martw się tym, że dziecko Cię nigdy nie słucha. Martw się tym, że zawsze Cię obserwuje” – Frederick Douglas. Idealny rodzic nie istnieje, ale dla swojego dziecka jest pierwszą z tych idealnych osób, które widuje po narodzinach. Nie ważny jest wygląd, status majątkowy, czy umiejętności. Dla dziecka, Ojciec to ideał przez całe życie, o ile w tym życiu będzie i pokaże je z jak najlepszej strony. W życzeniach składanych co roku na Dzień Ojca, warto swojemu tacie przypomnieć w oryginalny sposób, że nie ważne jak mu ta rola wychodzi, bo ważniejsze jest to, że jest i nie zawodzi.

Wzruszające cytaty na Dzień Ojca

Z okazji Dnia Ojca można zamieścić na bileciku ciekawe cytaty dla Taty, których celem jest wydobycie w Ojcu wzruszenia. Dołączając do balonów bilecik ze wzruszającymi życzeniami, każdy Tato może zachować go na przyszłość, zmieniając funkcje bileciku np. na zakładkę do książki. Co zatem umieścić wzruszającego, aby było uniwersalne, także w kolejnych życiach? Wrażenie na Ojcach mogą zrobić takie cytaty jak:

 • “Ten się nazywa ojcem, kto wychował, a nie kto zrodził”
 • “Jeden ojciec znaczy więcej, niż stu nauczycieli”
 • “Na Dzień Ojca ślę życzenia, bo to nie jest bez znaczenia. Jesteś dobry dla mnie Tato, chcę Ci podziękować za to. Wspierasz mnie od urodzenia, więc się nigdy już nie zmieniaj.”
 • “Dzień Ojca nie obejdzie się bez Ciebie”
 • “Kiedy Bóg przydzielał Tatę, mi wybrał najlepszego”
 • “Drogi Tatusiu – najlepszy na świecie, który mnie kochasz w zimie i w lecie. Jesienią, wiosną w niezmiennej trosce, w szczęśliwym domu – jak w raju rosnę. Za Twoją dobroć dzisiaj dziękuję, zdrowia łask Bożych szczęścia winszuję. Bezpiecznej szosy, spełnienia marzeń, pięknych urlopów i zawsze razem!”
 • “Tato! Nauczyłeś mnie żyć odważnie. Nauczyłeś mnie wybierać mądrze. Nauczyłeś mnie kochać całym sercem”

Zabawne cytaty na Dzień Ojca

Wielu Ojców jest na tyle szalona, że skok na bungee, ekstremalne sporty, czy jazda kolejką w parku rozrywki to tylko pretekst do świetnej wspólnej zabawy. Wiedząc, że tato tryska energią i kocha się bawić, można zaskoczyć go zabawniejszym cytatem, który umieszczony na bileciku, będzie równoznaczny z cechami charakteru ojca. Oto kilka zabawnych propozycji:

 • “Mój Tata jest prawdziwym mężczyzną. Nie wybudował domu, nie zasadził drzewa, ale spłodził wspaniałe dziecko”
 • “Podobno Ojca nie można sobie wybrać. Jakie szczęście, że moja mama ma świetny gust!”
 • “Dziś święto obchodzi najdroższy Tata, niech los mu z kwiatów życie uplata, niech nie da poznać żadnych trosk i rzuci pod nogi pieniędzy stos!”
 • “Tato, tato ukochany, my życzenia Ci składamy. Przesyłamy jakby z procy, sto całusów z całej mocy!”
 • “Jeśli Tata tego nie naprawi, nikt tego nie zrobi”

Balony przesłane kurierem balonowym z bilecikiem w zabawnym stylu będą trafionym prezentem, z którego Tato pośmieje się, a po latach z sentymentem wspomni go z radością na ustach.