Gratulacje zostaniecie dziadkami – propozycje na udaną niespodziankę

Wieść o ciąży jest zawsze radosną nowiną, którą od razu chcemy ogłosić i wykrzyczeć całemu światu- bowiem już za parę miesięcy na świecie pojawi się nasze potomstwo. Zanim jednak to zrobimy, warto poszukać oryginalnego sposobu, dzięki któremu podkreślimy wyjątkowość tego momentu i sprawimy, że zapadnie w pamięć na długie lata. Podpowiadamy, w jaki sposób możemy zorganizować niespodziankę i przekazać dobrą wiadomość przyszłym dziadkom.

Dlaczego warto poszukać oryginalnego pomysłu?

Dziadkowie są osobami, które zazwyczaj najbardziej mogą ucieszyć się na wieść o tym, że rodzina niebawem się powiększy. Perspektywa posiadania wnuków dodaje im energii i jest w stanie przywrócić drugą młodość – w końcu pojawi się ktoś, kogo będą mogli rozpieszczać i otaczać nieustającą troską i opieką. Dla wielu osób jest to związane z poczuciem spełnienia, a także obowiązkiem, by wspierać swoje dzieci w tym wyjątkowym okresie.
Doceniając rolę dziadków, warto dołożyć wszelkich starań, by przekazać dobre wieści w sposób wyjątkowy, by i oni tak się poczuli. Niebanalny sposób przekazu wiąże się z silnymi emocjami, a te mogą zostać w pamięci na długie lata. Oczywiście, można to zrobić w sposób tradycyjny, mówiąc o tym przez telefon lub podczas osobistego spotkania, jednak dobrze jest
poszukać alternatywnych sposobów, które wywołają niemałe poruszenie.

Jak poinformować o ciąży?

Jednym z interesujących i godnych uwagi pomysłów, jest zakup balonu z ukrytą informacją. Taki prezent dla przyszłych dziadków możemy wręczyć osobiście lub wysłać pocztą. Zestaw składa się z pudełeczka z balonem, który po przebiciu ukaże szczęśliwą nowinę zapisaną na karteczce, np. „zostaniesz babcią” oraz „zostaniesz dziadkiem”. Zaskoczenie połączone z nieopisaną radością jest gwarantowane! Do takiej balonowej przesyłki możemy dołączyć dowolny prezent- kwiaty, pluszaka lub też kopię zdjęcia usg, co może wywołać ogromne wzruszenie. Innym sposobem może być zakup koszulek, kubków lub filiżanek z napisem nawiązującym do nowej roli, np. „Najlepsza babcia na świecie”, „Najlepszy dziadek na świecie”. W początkowej fazie przyszli dziadkowie mogą mieć problem z odebraniem naszych intencji, jednak po chwili wszystko powinno stać się jasne, a wzruszeniom i radości nie będzie końca. Taki prezent dla przyszłych dziadków z pewnością posłuży im przez długie lata i z dumą będzie prezentowany i użytkowany.

Jednym z pomysłów, który zyskuje na popularności, jest obwieszczenie radosnej nowiny za pomocą kart ze zdrapkami. W przypadku dużej odległości między przyszłymi rodzicami a dziadkami można ją wysłać pocztą. Z powodzeniem możemy ją również wręczyć osobiście, podczas wspólnego spotkania, kolacji czy też uroczystości, takiej jak święta czy urodziny. Ten oryginalny upominek może prezentować się niepozornie – w formie karty umieszczonej w specjalnej kopercie, jednak po zdrapaniu zewnętrznej warstwy ukażą się najpiękniejsze słowa, np. „Gratulacje! Zostaniecie dziadkami!”, które na długo zostaną w głowie przyszłej
babci i dziadka.