Magia walentynkowego koloru czerwonego

Z czym Tobie kojarzy się kolor czerwony?
Od lat kojarzony jest ze sferą emocji. Kolor ten przypisywany jest głównie miłości, namiętności i tradycyjnie jest wpisany w święto jakim są Walentynki. W wielu społecznościach uważa się go za barwę pozytywną, przynoszącą szczęście (np. w Chinach).

Czerwień kolorem miłości!
Dziś właśnie ten kolor w kontekście zbliżających się walentynek bierzemy na warsztat! Najgorętszy kolor, który budzi bardzo silne emocje i najmocniej ze wszystkich barw działa na odbiorców.

Nieco teorii.
Kolor czerwony charakteryzuje się najdłuższą ze wszystkich długością fali. W związku z tym, zgodnie z opisaną wcześniej właściwością – w największym stopniu pobudza nasz organizm, pośrednio także zachęca do działania. Jest to kolor związany z ekstremami – energią, żywiołami (ogień), dynamizmem, impulsywnością, ale również miłością czy namiętnością.

Jak my sami odbieramy kolor czerwony?
Taki oto przykład dla Was znalazłam.
“Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Rochestar wynika, że mężczyźni, którzy mają na sobie czerwone dodatki działają na kobiety jak magnes, czego nie można powiedzieć o panach ubranych w inne kolory.”
I co? Ma moc kolor czerwony, prawda?

Magia podarunków!
W tym dniu liczy się gest i to aby pamiętać i docenić osobę z która spędzamy codziennie wiele godzin, na którą zawsze możemy liczyć z którą jest nam po prostu dobrze. Prezenty na walentynki powinny być sympatyczne i kojarzyć się z uczuciem.

Walentynkowe prezenty hit czy kit?
Jak każdy obyczaj, tradycja czy święto ma swoich zwolenników i przeciwników, tak samo jest z walentynkami. Dzielimy się na tych, którzy w tym dniu opowiadają sprośne czy prześmiewcze dowcipy i na tych którzy traktują ten dzień jako okazję do powiedzenia “Kocham Cię” czy “Dziękuję, że jesteś przy mnie”.

My zdecydowanie należymy to tego drugiego grona, W czasach kiedy każdy z nas jest mocno zabiegany, kiedy coraz mniej czasu spędzamy razem – namawiamy Was do miłych walentynkowych gestów.

Kilka pomysłów na walentynkowy prezent. Wcale nie musi on być pełen serduszek i słodkiego look’u. Łapcie kilka propozycji od nas.

 1. Balonowa niespodzianka ze zdjęciem
  Nie bylibyśmy sobą gdyby na 1 miejscu nie znalazła się Paczka z balonami! Niespodzianka ze zdjęciem wręczonym prosto do rąk własnych zaskoczy bliską Ci osobę! Efekt wow gwarantowany.
 2. Wspólne wyjście na lodowisko czy wrotki!
  Luty to czas w którym lodowiska w pełni są otwarte i gotowe na wasze przyjście – trochę wspólnego czasu dobrze Wam zrobi. 🙂
 3. Wieczór gier i karaoke
  Sami najlepiej siebie znacie – postawcie na wolny wieczór, ulubione gry, winko i dużą dawka śmiechu – oderwijcie się od codzienności i zaplanuje czas tylko dla siebie.
 4. Śniadanie na mieście
  Zaskoczą swoją drugą połówkę szybkim wypadem na śniadanie czy obiad w ulubionej restauracji – mimo zabiegania godzinka dla Was będzie świetną okazją do spokojnego pogadania.
 5. Wspólne SPA
  Basen, jacuzzi, sauna, a nawet masaż, to świetny pomysł na wspólny relaks. Ten punkt to zdecydowanie jeden z moich faworytów.

Na tą specjalną okazję stworzyliśmy tablicę na pintereście totalnie Walentynkową!