Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product

Magia walentynkowego koloru czerwonego

 • Post author:

Z czym Tobie kojarzy się kolor czerwony?
Od lat kojarzony jest ze sferą emocji. Kolor ten przypisywany jest głównie miłości, namiętności i tradycyjnie jest wpisany w święto jakim są Walentynki. W wielu społecznościach uważa się go za barwę pozytywną, przynoszącą szczęście (np. w Chinach).

Czerwień kolorem miłości!
Dziś właśnie ten kolor w kontekście zbliżających się walentynek bierzemy na warsztat! Najgorętszy kolor, który budzi bardzo silne emocje i najmocniej ze wszystkich barw działa na odbiorców.

Nieco teorii.
Kolor czerwony charakteryzuje się najdłuższą ze wszystkich długością fali. W związku z tym, zgodnie z opisaną wcześniej właściwością – w największym stopniu pobudza nasz organizm, pośrednio także zachęca do działania. Jest to kolor związany z ekstremami – energią, żywiołami (ogień), dynamizmem, impulsywnością, ale również miłością czy namiętnością.

Jak my sami odbieramy kolor czerwony?
Taki oto przykład dla Was znalazłam.
„Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Rochestar wynika, że mężczyźni, którzy mają na sobie czerwone dodatki działają na kobiety jak magnes, czego nie można powiedzieć o panach ubranych w inne kolory.”
I co? Ma moc kolor czerwony, prawda?

Magia podarunków!
W tym dniu liczy się gest i to aby pamiętać i docenić osobę z która spędzamy codziennie wiele godzin, na którą zawsze możemy liczyć z którą jest nam po prostu dobrze. Prezenty na walentynki powinny być sympatyczne i kojarzyć się z uczuciem.

Walentynkowe prezenty hit czy kit?
Jak każdy obyczaj, tradycja czy święto ma swoich zwolenników i przeciwników, tak samo jest z walentynkami. Dzielimy się na tych, którzy w tym dniu opowiadają sprośne czy prześmiewcze dowcipy i na tych którzy traktują ten dzień jako okazję do powiedzenia „Kocham Cię” czy „Dziękuję, że jesteś przy mnie”.

My zdecydowanie należymy to tego drugiego grona, W czasach kiedy każdy z nas jest mocno zabiegany, kiedy coraz mniej czasu spędzamy razem – namawiamy Was do miłych walentynkowych gestów.

Kilka pomysłów na walentynkowy prezent. Wcale nie musi on być pełen serduszek i słodkiego look’u. Łapcie kilka propozycji od nas.

 1. Balonowa niespodzianka ze zdjęciem
  Nie bylibyśmy sobą gdyby na 1 miejscu nie znalazła się Poczta balonowa! Niespodzianka ze zdjęciem wręczonym prosto do rąk własnych zaskoczy bliską Ci osobę! Efekt wow gwarantowany.
 2. Wspólne wyjście na lodowisko czy wrotki!
  Luty to czas w którym lodowiska w pełni są otwarte i gotowe na wasze przyjście – trochę wspólnego czasu dobrze Wam zrobi. 🙂
 3. Wieczór gier i karaoke
  Sami najlepiej siebie znacie – postawcie na wolny wieczór, ulubione gry, winko i dużą dawka śmiechu – oderwijcie się od codzienności i zaplanuje czas tylko dla siebie.
 4. Śniadanie na mieście
  Zaskoczą swoją drugą połówkę szybkim wypadem na śniadanie czy obiad w ulubionej restauracji – mimo zabiegania godzinka dla Was będzie świetną okazją do spokojnego pogadania.
 5. Wspólne SPA
  Basen, jacuzzi, sauna, a nawet masaż, to świetny pomysł na wspólny relaks. Ten punkt to zdecydowanie jeden z moich faworytów.

Na tą specjalną okazję stworzyliśmy tablicę na pintereście totalnie Walentynkową!

Zamknij Menu
×

Koszyk