Prezenty na Baby Shower – postaw na oryginalny prezent

Baby Shower to impreza, która organizowana jest w związku z przyjściem na świat maleńkiego dziecka. Spotkanie odbywa się najczęściej w domu przyszłych rodziców, a prezenty skierowane są dla ciężarnej jeszcze mamy i malucha, który znajduje się w jej brzuchu. Baby Shower, często powiązany jest z odkryciem płci dziecka, która wcześniej była niewiadoma. Jest organizowana tuż przed narodzinami, ale niektórzy świętują Baby Shower nawet w pierwszych miesiącach ciąży, ponieważ nie mogą doczekać się informacji o płci malucha. To rodzice decydują czy impreza ma wymiar informacyjny i jest okazją do spotkania z przyjaciółmi i rodziną, czy Baby Shower ma odciążyć umysł przyszłej mamy, która stresuje się nadchodzącym porodem. Przybyli goście przynoszą z tej okazji podarunki na wyprawkę dla malca i prezenty dla przyszłej mamy. Na imprezie poruszane są dyskusje i przekazywane rady, związane z macierzyństwem i rodzicielstwem, przez kobiety, które już urodziły dzieci. Jak pielęgnować i dbać o niemowlaka w pierwszych tygodniach i miesiącach życia kiedy pojawi się w domu oraz czym powinien zająć się przyszły tato – to wszystko poruszane jest na przyjęciu Baby Shower.

Jaki prezent na Baby Shower wybrać?

Baby Shower to impreza, na której prezenty odgrywają dosyć dużą rolę, ponieważ mają wspomóc przyszłych rodziców w przygotowaniu ich do nowych obowiązków i wyzwań, jakie czekają po narodzinach dziecka. Prezenty mogą mieć wymiar praktyczny i być powiązane z codziennym funkcjonowaniem mamy i noworodka, lub być czysto pamiątkowe i zabawne, aby rozluźnić stres ostatnich chwil w ciąży.

Prezenty na Baby Shower mogą być skierowane konkretnie pod płeć dziecka (jeżeli jest już wcześniej znana), pod oczekiwania rodziców i ich potrzeby co do przyjścia na świat nowego członka rodziny, ale także mieć formę tylko wypełnienia przestrzeni wokół zebranych na imprezie gości. Robi się to w celu podkreślenia ważności chwili i stania się częścią fotografii pamiątkowych, które zostaną w rodzinnym albumie na długie lata.

Paczka z balonami oferuje na prezent Baby Shower idealnie dobrane do tej okazji wzory i kolory balonów wypełnionych helem, które w pojedynczej wersji lub w zestawach Duo lub Trio, zostaną dostarczone na przyjęcie – zarówno od strony gości, jak i przez samych rodziców. Kiedy balony mają oznajmiać płeć dziecka, najczęściej jedna osoba z rodziny dowiaduje się o tym fakcie wcześniej i przygotowuje całą aranżację, która odkryje informacje o nowym członku rodziny. Wówczas, w pudełku może znaleźć się balon z różową lub niebieską wersją kolorystyczną. Przesyłka po otwarciu kartonu, odpowie na pytanie – “czy to chłopiec, czy dziewczynka?”.

Kiedy prezent balonowy jest dostarczany przez gości, może mieć dowolny rodzaj kolorów, a nawet kształtów, i być skierowany z sentencją dla mamy lub jako niespodzianka umieszczona w pokoju dziecka – którą maluch zobaczy po pojawieniu się w domu.

balon z helem

Rodzaje balonów na Baby Shower

Baby Shower najczęściej ma oprawę w konkretnej kolorystyce i tematyce imprezy. Motywem przewodnim może być ulubiona bajka rodziców, z którą będą chcieli zapoznać swoje przyszłe dziecko, jak np. Smerfy, Minionki czy postaci z bajki Madagaskar. Balony w takim kształcie dostarczone na Baby Shower, to trafione uzupełnienie aranżacji imprezy, a dodatki w postaci papierowych talerzyków, kubeczków czy czapeczek dla gości, dopełnią kolorystykę balonowej niespodzianki. Przyszła mama będzie zachwycona zestawem balonowym w kształcie serc lub gwiazdek, w kolorze pudrowego różu, złota, srebra, a nawet błękitu, który poinformuje, że jest z nią pod sercem przyszły synek. Na imprezie, interesująco prezentować się będą także wersje wielokolorowe w mieniących się tęczowych barwach. W tej kolorystyce ukryte są barwy błękitu jak i różu. W przypadku odkrycia płci dziecka na przyjęciu, stworzą wspaniałe otoczenie, które na pierwszy rzut oka nie da konkretnej odpowiedzi co płci nowego pokolenia w rodzinie. Balony wielokolorowe, sprawdzą się również na imprezach Baby Shower u rodzin, które spodziewają się bliźniaków lub wieloraczków – szczególnie, kiedy ich płeć jest różna.

balon dla dziecka zebra

Dodatki do balonów, przesłanych balonową przesyłką na Baby Shower

Przyjęcie Baby Shower nie może obejść się bez szampana i słodyczy. Zamawiając kuriera balonowego na imprezę Baby Shower w postaci prezentu niespodzianki, można dołączyć do niej dodatki, takie jak szampan Piccolo czy słodkości na stół, z których skorzystają goście. Dla przyszłej mamy, warto umieścić w paczce voucher na zakupy do zrealizowania po pojawieniu się dziecka na świecie. Pamięć o niej w tym szczególnym dniu jest bardzo istotny, w związku z czym kosmetyki kupione w sklepach Rossmann z voucherem kuriera balonowego, będzie drobnym gestem i krokiem, aby młoda mama zrobiła coś tylko dla siebie. Warto pogratulować jej także przyszłego potomka, dołączając do paczki balonowej Flower Box, który zawiera 8 piankowych sztucznych róż. Kwiaty nie stracą efektu wizualnego, a młoda mama będzie mogła umieścić je na pamiątkę w swojej sypialni lub postawić w pokoju dziecka, na znak rozpoczęcia wspólnej, przyszłej drogi w macierzyństwie.