Życzenia na Boże Narodzenie

Życzenia na Boże Narodzenie, to najczęściej poszukiwane zagadnienie w okresie przedświątecznym. Składanie życzeń jest wyrazem pamięci, uznania, chęcią poprawienia komuś nastroju, a także faktyczną i prawdziwą troską o najlepsze rzeczy dla odbiorcy. Życzenia składa się przede wszystkim osobom, do których ma się sentyment, szacunek, i pragnie się mieć z nimi dobre relacje. W dniu Bożego Narodzenia nie myśli się o życzeniach kierowanych do wrogów, a jedynie do osób z najbliższej rodziny, środowiska, czy pracy – czyli do osób, które faktycznie się zna i darzy pozytywną relacją. Czego zatem życzyć na Boże Narodzenie swoim bliskim? Jak wyróżnić się wśród innych, kierowanymi słowami, aby życzenia nie skończyły się tylko na znanym przez wszystkich stwierdzeniu “Wesołych Świąt”?

Życzenia na Boże Narodzenie – wartościowe cytaty z przesłaniem

Święta Bożego Narodzenia wypadające 25 grudnia, poprzedza wieczór i Noc Wigilijna dnia 24 grudnia. Bożonarodzeniowy czas, który wypada w pełni zimy, zwiastuje w religii i tradycji chrześcijańskiej Narodzenie Pańskie, czyli narodziny Jezusa Chrystusa. Ten szczególny czas celebrowania narodzin dzieciątka Jezus, to także czas, w którym wszystkie rodziny spotykają się przy zastawionym stole, aby radować się narodzinami dziecka Bożego. Symbolika życzeń nawiązuje zatem nie tylko do słów kierowanych do najbliższych, ale ma przypomnieć, że każdy z Nas, narodził się tak samo jak maleńki Jezus, i fakt naszych narodzin był równie istotny, co narodziny dziecka Bożego. Ta odświętna chwila spowodowała, że życzenia opierające się na Bożonarodzeniowych wartościach, najtrafniej odzwierciedlają chwile pojednania i miłości jakimi obdarowują się ludzie w tych szczególnych dniach. Poniżej zamieszczamy kilka przykładów życzeń, które chwycą za serce nawet najbardziej zatwardziałe serca.

 • “Boże Narodzenie to największe w świecie przyjęcie urodzinowe, na którym są wszyscy ludzie na tej ziemi.” – Jostein Gaarder, Tajemnica Bożego Narodzenia
 • “Boże Narodzenie jest konieczne. Potrzebujemy co najmniej jednego dnia w roku, aby przypomniał nam, że świat nie kręci się tylko wokół nas.” – Eric Sevareid
 • “W Boże Narodzenie wszystkie drogi prowadzą do domu.” – Marjorie Holmes
 • “Gdybym miała taką moc, by choć w tą jedyną noc, przytulić na święta tych, których nie ma, a których kocham i o nich pamiętam” – autor nieznany
 • “Bóg nie opuszcza nas nigdy. W tajemnicy Bożego Narodzenia przybył, by dzielić się z nami egzystencją” – św. Jan Paweł II
życzenia na boże narodzenie

Życzenia na święta Bożego Narodzenia w oryginalnym stylu

Klasyczne życzenia świąteczne są najczęściej wybierane przez osoby wychowane w wierze Chrześcijańskiej, jednak na co dzień niepraktykujące. Są to życzenia, które skierowane do odbiorcy, bez względu na jego wiarę i wiedzę co do powstania Świąt Bożego Narodzenia, mają przekazać życzenia dotyczące miłego spędzenia czasu w gronie rodziny lub życzyć spełnienia marzeń pod choinką i na Nowy Rok. Zastępując klasyczne życzenia rymowanymi cytatami i wierszykami, można stworzyć bardziej oryginalne życzenia na Boże Narodzenie. Jak mogą one wyglądać?

 • “Niech magia Świąt Bożego Narodzenia wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni, a blask gwiazd przypomina, że czasem wystarczy tylko wypowiedzieć życzenie. Spełnienia wszystkich świątecznych życzeń”
 • “By Ci wszystko pasowało, by kłopotów było mało. By się wiodło znakomicie, by wesołe było życie. Sto całusów na dodatek, by smaczniejszy był opłatek.”
 • “Życzeń, które Tobie życze na razie nie wyliczę, więc podaję pierwsze z kraju, by Ci żyło się jak w raju, by w Wigilię u rodzinki wszyscy mieli fajne minki, by przy stole chciał zagościć pakiet zdrowia i miłości, i u wszystkich był tak mocny, by pozostał całoroczny.”
 • “Pięknie ubrana pachnie choinka. Przy stole siedzi cała rodzinka. I wszyscy razem życzymy Ci szczerze – Radosnych Świąt w miłości i wierze”
 • “Dzisiaj jest ten rodzaj ciszy, że każdy wszystko usłyszy: i sanie w obłokach mknące, i gwiazdy na dach spadające, a wszędzie to ufne czekanie. Czekajmy – dziś cud się stanie.”
 • “Z dźwiękiem dzwonków melodyjnych, wraz z opłatkiem Wigilijnym, w dzień Bożego Narodzenia, składam serdeczne życzenia!”
 • “Gdy rodzina wokół siądzie, już nie ważne są pieniądze, bo najlepszy prezent na świecie, to gdy bliscy są w komplecie”

Zabawne życzenia na Boże Narodzenie

Święta Bożonarodzeniowe to radosny okres dla wszystkich. Chcąc rozśmieszyć życzeniami członków swojej rodziny lub przyjaciół i złożyć życzenia w postaci paczki balonowej z nadrukowaną sentencją, warto pomyśleć o wersjach życzeń w humorystycznej tonacji. Oto kilka przykładów na lekkie w formie życzenia, które zadowolą młodzież i osoby z poczuciem humoru:

 • “Tradycyjnie, jak co roku, sypią się życzenia wokół. Większość życzy świąt obfitych i prezentów znakomitych, a ja Ci życzę: uśmiechu od ucha do ucha i pogody ducha. Wesołych Świąt!”
 • “Gdy pierwsza gwiazdka błyśnie na niebie, Święty Mikołaj przybędzie do Ciebie. Powspominacie dawne czasy, popróbujecie Świąteczne frykasy. A potem odleci i skryje Go mrok, lecz Ty się nie martw – wróci za rok.”
 • “Kolorowych bombeczek, dużo aniołków i gwiazdeczek, słodkiego lenistwa i błogiego oddechu, od codziennego pośpiechu”
 • “Już Mikołaj grzeje sanie. Czego pragniesz niech się stanie. Każde z marzeń skrytych w głębi, Święty Dziadek może spełnić. Pięknych i radosnych chwil życzy…”
 • “Niech zapach piernika i pysznego żurku unosi się wonią na Twoim podwórku”